Search

Iz foto galerije

Zlatni sponzori

Gosp. Mijo Krešić 
Gosp. Vlado Filipović
„Filipović“ doo

 Gosp. Zoran Mišković - „Himmel-AG“ DOO Tuzla

http://cvijecara_
himmel.emaxo.com

 Gosp. Marko Andrić Tarzo – „Timun“ Par Selo

 Gosp. Almir Mujkić - Tito

"Armensa Team"

http://www.armensa.ba/

Broj posjetitelja

Danas
Jučer
Ovog mjeseca
Proteklog mjeseca
Ukupno
14
524
2103
19241
948318

Partneri i donatori

Fondacija Tuzlanske zajednice – http://www.fondacijatz.org/
Gosp. Davor Divković - MANAGER Traktionssysteme Bosnia doo Tuzla

Gosp. Marinko Vidaković -

HŠD ZAGREB ARBON - http://hsdzagreb.blogspot.com/

 Auto otpad „Miko“
IPA Šibenik-http://www.ipasibenik.hr/

OŠ „Pasci“ Pasci

http://www.pascisk.50megs.com/

Gosp. Juro Pranjić Muma
Gosp. Ivica Kovačević - Vijećnik u OV Tuzla
Gđa Jasminka Mijatović - Vijećnica u OV Tuzla

Gosp Dragan Divković -

DOO "Puc" Tuzla

Doo „Rudar“ Tuzla - http://www.rudar.ba/
PA „Trade“ D. Dubrave

Sveti Nikola u OŠ Pasci

Sv. Nikola je svetac katoličke i pravoslavne crkve, između ostalog zaštitnik djece i pomoraca. Na dan Sv. Nikole sva djeca su zadovoljna i vesela jer ih on posjećuje i dariva raznim slatkim poklončićima...

Opširnije...

Osnovana Udruga žena

Jedna lijepa vijest dolazi iz naše lokalne zajednice. Naime, danas je u prostorijama MZ Par Selo, održana Osnivačka skupština Udruge žena Par Sela i Dubrava. Novonastalo udruženje rezultat je rada na...

Opširnije...

Održan sastanak žena sa inicijativom o osnivanju Udruge

Večeras je u prostorijama MZ Par Selo održan prvi sastanak žena sa područja MZ Par Selo i D. Dubrava, s ciljem formiranja Udruge žena koja će djelovati u našim lokalnim zajednicama ali i...

Opširnije...

Autobuska stanica kakvu želimo-Faza III

Ovih dana priveden je kraju projekat uređenja izvorišta "Pilipova česma" i autobusnog stajališta Orašje. Ovo je nastavak rada na izgradnji nadstrešnica na svim autobuskim stajalištima u smjeru...

Opširnije...

Akcija asfaltiranja puta niz Ljeskovice na Orašju

Dragi naši, ovim putem vas obavještavamo o aktivnostima u naselju Orašje (MZ Par Selo).

Naime, već duže vrijeme postoji ideja i inicijativa da se asfaltira makadamski put niz Ljeskovice, čime bi bio asfaltom spojen čitav put kroz selo Orašje. Ovih dana priča dobija svoj vrhunac, jer mještani Orašja uveliko rade...

Opširnije...

Sveti Nikola u OŠ Pasci

Sv. Nikola je svetac katoličke i pravoslavne crkve, između ostalog zaštitnik djece i pomoraca. Na dan Sv. Nikole sva djeca su zadovoljna i vesela jer ih on posjećuje i dariva raznim slatkim...

Opširnije...

Obilježen Dan penzionera

Dan 25. listopad se u Federaciji BiH obilježava kao Dan penzionera. Povodom ovog datuma Udruženje penzionera Par Selo je napravilo prigodnu zakusku za svoje članove u prostorijama MZ Par Selo....

Opširnije...

Autobuska stanica kakvu želimo-Faza II

Nakon izgradnje prve autobuske nadstrešnice koja je pobrala mnogo pozitivnih komentara i čija je vijest o izgradnji prenesena na skoro svim važnijim portalima, Udruga mladih Par...

Opširnije...

Autobuska stanica kakvu želimo

Udruga mladih Par Selo-Dubrave je ispunila jednu od svojih dugogodišnjih ideja koju je nastojala realizirati, a to je izgradnja prve autobuske nadstrešnice u svojoj lokalnoj zajednici. Udruga je...

Opširnije...

Proteklih dana je završena podjela humanitarne pomoći koju smo dobili od Grada Zagreba na čelu s gospodinom Milanom Bandićem. 

Podjela humanitarne pomoći je vršena na razne načine i širom naše županije.

Pored Udruge mladih koja je pomoć distribuirala na našem području, određeni dio robe ustupili smo humanitarnom društvu Caritas koje je posredstvom 9 župa iz okruženja također vršilo raspodjelu njihovom ugroženom stanovništvu. Među njima je bila i naša župa gdje su se paketi dijelili preko rimokatoličke crkve u Par Selu.

Kada je u pitanju Udruga mladih dio pomoći smo donirali za kolektivni centar Sapna, a ostalo smo podijelili po naseljima širom naših Mjesnih zajednica (Par Selo, Orašje, Spreča, Ravna Trešnja, Čajići, Pasci, Dubrave i nekoliko obitelji sa Sjevera i Strašnja). Radilo se o vrijednim paketima čija vrijednost iznosi cca 70 KM a sačinjavali su ih voda, mlijeko, mesni naresci, paštete, tunjevina, čokoladno mlijeko i čokolino za obitelji sa djecom.

Kriterij podjele, po prethodnom dogovoru sa ostalim humanitarnim organizacijama, je bio da se prvo obuhvate obitelji ugrožene klizištima i poplavama, zatim socijalno ugrožene obitelji, kao i obitelji sa više članova. Ovakva donacija je i priznanje kvalitete rada Udruge. Potrebno je napomenuti su mještani oduševljeni ovakvim aktivnostima, kao i samim radom Udruge, a posebno ako se uzme u obzir da je vršena i podjela novčanih sredstava koju smo ranije sproveli.

Zahvaljujemo se svim članovima Udruge koji su izdvojili svoje vrijeme prilikom istovara robe u Timun, a zatim i prilikom podjele paketa, tj. pravljenja paketa i ponovnog utovara i distribucije. Posebnu zahvalnost dugujemo našem Željku Mišković-Tajsonu koji je imao veliki doprinos prilikom distribucije paketa jer je bez naknade razvozio kombijem po selima.

Udruga mladih se želi ispričati ukoliko je neko izostavljen prilikom ove podjele, a smatra da mu je pomoć potrebna. Prilikom podjele smo se vodili stanjem na terenu i pravljenjem prioriteta, a pošto je u pitanju veliko područje moguće da je bilo malih propusta. Ukoliko neko zaista treba pomoć u bilo kojem smislu neka se obrati nekome iz UO mi ćemo rado pomoći u skladu s našim mogućnostima.

Udruga mladih je uvijek bila tu prije svega da pomogne ljudima koji žive ovdje, poboljša uvjete života ali i da unese kulturnih i zabavnih manifestacija u naše krajeve.

Pored ove akcije uskoro ćemo sprovesti još jednu zahvaljući još jednoj donaciji koju ćemo dobiti, a o čemu ćemo vas uskoro obavijestiti.